14.09.2022 Kolmapäev

Kaubandus-tööstuskoda tegi ettepaneku tõsta isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise maksuvaba piirmäära

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tegi rahandusministeeriumile ettepaneku tõsta tulumaksuseaduses sätestatud isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise maksuvaba piirmäärasid, sest kehtivad piirmäärad ei võimalda enam hüvitada töösõite varasemas mahus, võttes arvesse viimase aja väga kõrget inflatsiooni, sh kütusehindade, sõiduautode ning sõiduauto hooldamisega seotud kulude kasvu.

Kirjas ministeeriumile juhtis koda tähelepanu, et 335-eurone maksuvaba hüvitise piirmäär kehtib alates 2014. aasta 1. septembrist ning 0,3-eurone piirmäär alates 2011. aasta 1. jaanuarist.
Kirjas ministeeriumile juhtis koda tähelepanu, et 335-eurone maksuvaba hüvitise piirmäär kehtib alates 2014. aasta 1. septembrist ning 0,3-eurone piirmäär alates 2011. aasta 1. jaanuarist. Foto: pixabay

Kirjas ministeeriumile juhtis koda tähelepanu, et 335-eurone maksuvaba hüvitise piirmäär kehtib alates 2014. aasta 1. septembrist ning 0,3-eurone piirmäär alates 2011. aasta 1. jaanuarist. Viimase kaheksa aasta jooksul on Statistikaameti andmetel tarbijahinnaindeks tõusnud ca 43 protsenti, sealhulgas viimase aasta jooksul on hinnakasv olnud ligi 25 protsenti.

Hetkel ei ole ka ette näha, et lähitulevikus ootaks ees deflatsioon, pigem prognoositakse inflatsiooni kasvu jätkumist. Näiteks rahandusministeeriumi viimase majandusprognoosi kohaselt on 2023. aasta inflatsioon 6,7 protsenti ja sealt edasi järgneval kolmel aastal vahemikus 1-1,9 protsenti. Eeltoodud põhjustel on kaubanduskoja hinnangul vaja isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise maksuvaba piirmäära tõsta 43% ehk viimase kaheksa aasta inflatsiooni võrra. See tähendab, et hüvitise maksuvabad piirmäärad oleksid praeguse 0,3 euro asemel 0,43 eurot ning 335 euro asemel 479 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!