TRK 1140x140 ee gif
29.11.2016 Teisipäev

Infotehnoloogia liit: e-arved tuleb kiiresti kohustuslikuks teha

Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit leiab, et raamatupidamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muudab e-arved kohustuslikuks, tuleb vastu võtta kiiremas korras.

"Eelnõu tuleb vastu võtta kiiremas korras ning e-arvete kohustuslikuks muutmise tähtaega ei tohi rohkem edasi lükata," kirjutas liit kirjas riigikogu majanduskomisjonile.

Liit toob välja neli põhjust: "Riigile on majanduslikult kasulik, kui e-arvetele üleminek ära tehakse; kõigile turuosalistele on kasulik, kui e-arved muudetakse avaliku sektori jaoks kohustuslikuks, sest turg suureneb sellega kõigi jaoks; pidev edasilükkamine on ebaõiglane nende asutuste ja ettevõtete, seehulgas välisriikides asuvate suhtes, kes on selleks valmistunud ning kulutusi teinud; pidev edasilükkamine on Eesti kui tugeva e-riigi kuvandiga riigi, mida see e-arvete kasutuse mõttes ei ole, rahvusvahelise maine mõttes piinlik."

Liit märgib, et e-arvetele üleminek on seotud Euroopa Liidu direktiiviga, mis näeb ette e-arvete kasutamise kohustuslikuks tegemise riigihangetes hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes