02.11.2010 Teisipäev

Info tööandjale kohustusliku kogumispensioni makse kinnipidamisest 2011. aastal

Eeltoodud sättest tuleneb, et kinnipidamise kohustus lasub sotsiaalmaksu maksjal olenemata sellest, kas kogumispensioni kohustatud isik on teavitanud teda oma liitumisest või mitte.

Liitumispäring isiku liitumise kohta kogumispensioni süsteemiga on võimalik esitada internetis Pensionikeskuse koduleheküljel www.pensionikeskus.ee, päringu on isikukoodi alusel. Täiendav info kogumispensioni liitumispäringutest siit.

Kui tegemist on kogumispensioniga liitunud isikuga, siis päring annab samuti vastuse, millises määras tuleb 2011. aastal kogumispensioni makse kinni pidada. Kinnipeetava makse protsendimäär sõltub 2011. aastal sellest, kas isik on 2009. aasta lõpus esitanud kogumispensioni maksete jätkamise avalduse või mitte. Kui isik on avalduse esitanud, siis tuleb 2011. aastal tehtud väljamaksetelt kinni pidada kogumispensioni makset 2-protsendilises määras. Kui isik ei ole avaldust esitanud (2010. aasta jooksul ei olnud kogumispensioni makse kinnipidamise kohustust), siis 2011. aasta 1. jaanuarist hakatakse süsteemiga liitunutel kohustusliku kogumispensioni makset taas kinni pidama, kuid makse peetakse kinni 1-protsendilises määras.

Peale selle on eelnimetatud päringu abil võimalik kontrollida kohustusliku kogumispensioni makse kinnipidamise lõpukuupäeva. Kohustusliku kogumispensioni makse tasumise kohustus lõpeb II samba pensionifondi osakute esimese tagasivõtmise päeva aasta 31. detsembril. Isiku õigus kohustuslikule kogumispensionile on sätestatud KoPSi §-is 40. Kui näiteks inimene hakkas kogumispensioni saama 2010. aasta 1. märtsist ja käib tööl edasi, siis kohustusliku kogumispensioni makset tema töötasult enam kinni ei peeta 2011. aasta 1. jaanuarist.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!