13.05.2022 Reede

Importimisega seotud käibemaksuseaduse muudatused

Muudatustest käibemaksuseaduses, mis jõustuvad 1. juulist.

Seadusest jäetakse välja sõna „tollisoodustusega“, kuna sellist mõistet tolliõiguses enam ei kasutata.
Seadusest jäetakse välja sõna „tollisoodustusega“, kuna sellist mõistet tolliõiguses enam ei kasutata. Foto: pixabay

Imporditud kauba maksustatava väärtuse koosseisu täpsustamine

Eesti käibemaksuseaduse kehtiva regulatsiooni kohaselt ei ole Eestis imporditud kauba veoga seotud kulud, mis on tekkinud seoses kauba veoga Eestist teise Euroopa Liidus asuvasse sihtkohta, kui see koht on importimise hetkel teada, imporditava kauba maksustatava väärtuse hulka arvestatavad.

See ei ole vastavuses käibemaksudirektiiviga ja seetõttu tehakse Eesti seaduses muudatus, mille tulemusena tuleb need kulud imporditava kauba maksustatavale väärtusele lisada.

Importimisel käibemaksust vabastatud kaupade loetelu täpsustamine KMS §-s 17

Paragrahvi 17 lõike 1 punkti 7  sõnastust täpsustatakse konkreetsete viidetega alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduses (ATKEAS)  sätestatud alkoholi ja tubakatoodete aktsiisivabastuse piirnormidele ja tingimustele. ATKEAS-es sätestatud alustel rakendatakse antud juhul ka käibemaksuvabastust. Samuti täiendatakse lõiget 1 punktiga 12 ja sätestatakse maksuvabastus reisija poolt liiduvälisest riigist ja rahvusvahelise veo raames Eestisse toimetatud kütusele ATKEAS-es sätestatud aktsiisivabade piirnormide ulatuses ja tingimustel.

Paragrahvi 17 lõike 1 punkti 10  muudatusega täpsustatakse käibemaksuvabastusi ühelt füüsiliselt isikult teisele füüsilisele isikule kolmandast riigist liikmesriiki saadetavatele mittekaubanduslikku laadi saadetistele.

Paragrahvi 17 lõike 1 muudatustest tulenevalt täpsustatakse § 17 lõikes 2  toodud viiteid nõukogu määruse nr 1186/2009 artiklitele, milles nimetatud kaupade import ei ole käibemaksust vabastatud (lõikest 2 välistatakse lõikes 1 loetletud maksuvabastused).

Paragrahvi 17 lõikest 2  jäetakse välja sõna „tollisoodustusega“, kuna sellist mõistet tolliõiguses enam ei kasutata.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!