03.04.2020 Reede

Euroopa Komisjon vabastas meditsiiniseadmete impordi tollimaksustmeditsiiniseadme

Euroopa Komisjon otsustas täna vabastada tolli- ja käibemaksust meditsiiniseadmete impordi kolmandatest riikidest. 
Euroopa Komisjon otsustas täna vabastada tolli- ja käibemaksust meditsiiniseadmete impordi kolmandatest riikidest.
Euroopa Komisjon otsustas täna vabastada tolli- ja käibemaksust meditsiiniseadmete impordi kolmandatest riikidest. Foto: Pixels

See muudab rahaliselt lihtsamaks arstide, õdede ja patsientide jaoks hädavajalike meditsiiniseadmete soetamise, teatas Komisjon. Meede hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid ning kohaldatakse kuue kuu jooksl ja seda on võimalik täiendavalt pikendada.

"Praeguses hädaolukorras on ülioluline, et meditsiiniseadmed ja -vahendid jõuaksid kiiresti sinna, kus neid vajatakse. Vabastades sellised kolmandatest riikidest imporditud tooted tolli- ja käibemaksust, aitab Euroopa Komisjon teha need tooted paremini kättesaadavaks," ütles majandusvolinik Paolo Gentiloni.

"Soovin täna taaskord väljendada oma sügavat austust ja tänu tervishoiutöötajatele kogu Euroopas. Tänane meede peaks neil aitama saada varustust, mida nad vajavad enda kaitsmiseks ja inimelude päästmiseks," lisas Gentiloni. 

20. märtsil kutsus Komisjon kõiki liikmesriike ja Ühendkuningriiki üles esitama taotlust loobuda tolli- ja käibemaksust kaitsevahendite ja muude meditsiiniseadmete importimisel kolmandatest riikidest. Kõik liikmesriigid ja Ühendkuningriik seda ka tegid. Otsus jõustub tagasiulatuvalt 30. jaanuarist.

Kehtivates EL-i õigusaktides on olemas erakorralised vahendid katastroofiohvrite abistamiseks, mida saab kasutada koroonaviiruse põhjustatud enneolematu tervisekriisiga toimetulekuks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes