24.01.2019 Neljapäev

Ettevõtluskonto - kas ja kellele on mingi kasu?

„Ettevõtluskontost kui uuest äritegevuse vormist on varasemalt palju räägitud, ning lõpuks ometi saab ettevõtluskontot avada ühes Eesti pangas. Ülejäänud Eesti pangad teatasid, et ei kavatse praegu seda teha.
Ettevõtluskonto idee on väga hea, kuna peaks vähendama raha ja aja kulu.

Ron Luvistsuk, BFA Estonia, partner
Ron Luvistsuk, BFA Estonia, partner Foto: EVEA

Sellise konto mõte on lihtne. Nimelt avad pangas konto, kuhu hakkab laekuma ettevõtlustegevusest raha, ja pank kannab sinu arvelt maksu- ja tolliametile teatud protsendi raha kõigi maksude katmiseks ning ettevõtja on maksuameti ees puhas ega pea ise midagi tegema. Idee poolest on kõik korras, aga lahendus ise on, nagu alati, kreeni kistud.

Ettevõtluskonto põhiprobleem praegusel kujul on selles, et seda saavad kasutada ainult eraisikud, isegi mitte FIE-d ega väiksed OÜ-d, vaid lihtsalt eraisikud, kes soovivad äritegevuse eest maksta makse. Esiteks on väga raske ette kujutada eraisikuid, kes soovivad maksta makse, aga veel raskem, õigemini peaaegu võimatu on ette...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes