29.09.2023 Reede

Esmaspäev on maksupäev

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et 2. oktoobril on maamaksu teise osa ning tuludeklaratsiooni alusel juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise tähtaeg.

2. oktoobril on maamaksu teise osa ning tuludeklaratsiooni alusel juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise tähtaeg.
2. oktoobril on maamaksu teise osa ning tuludeklaratsiooni alusel juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise tähtaeg. Foto: pixabay

Eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel tuleb esmaspäevaks 88 000 inimesel tasuda kokku juurde ligi 85 miljonit eurot tulumaksu. Maamaksu tuleb teises osas tasuda ligi 74 200 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,4 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohalike omavalitsuste eelarvesse. 

Maamaksu tasutakse kahes osas juhul, kui maamaksusumma ühe omavalitsuse piires ületab 64 eurot. Esimese osa tasumise tähtaeg oli 31. märtsil, mil tuli tasuda vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot, ning sellest ülejäänud osa tuleb tasuda 2. oktoobriks.

Seda, kui palju tulumaksu või maamaksu tuleb tasuda, saab kõige lihtsamini vaadata samuti e-teenuste keskkonnast e-MTA. Lisaks saavad erakliendid küsimustega pöörduda infotelefonile 880 0811 või kirjutada e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ärikliendid saavad küsimustega pöörduda infotelefonile 880 0812 või e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu või tulumaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTAs ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb sisse logida ning valida menüüst Arvestus, seejärel Ajatamine ja Lisan uue taotluse. Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab maksu- ja tolliameti kodulehelt Maksuvõla ajatamine.

Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole. Lähiajal on e-MTAs võimalik tutvuda juba ka oma 2024. aasta maamaksuprognoosiga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference