14.11.2023 Teisipäev

Eesti kutsub üles vahetama teavet virtuaalvääringute teemal

Eesti koos enam kui saja teise riigi ja jurisdiktsiooniga on rohkelt panustanud maksuhaldurite vahelise üleilmse koostöövõrgustiku loomisesse.

Koostöövõrgustiku tulemusliku toimimise jaoks on äärmiselt oluline, et sellega ühineks võimalikult palju riike üle maailma.
Koostöövõrgustiku tulemusliku toimimise jaoks on äärmiselt oluline, et sellega ühineks võimalikult palju riike üle maailma. Foto: pixabay

Finantskontode alase teabevahetusega on õnnestunud tagada maksuhalduritele vajalik infovoog piiriüleste maksudest kõrvalehoidumise juhtumite tuvastamiseks. Koostöö tagab isikute võrdse maksustamise ja vajalikud vahendid riigieelarvesse.

Virtuaalvääringud on kujunenud üleilmse finantsturu oluliseks osaks, mistõttu on riigid, sh Euroopa Liidu liikmesriigid, otsustanud laiendada automaatset teabevahetust ka virtuaalvääringutele.

Koostöövõrgustiku tulemusliku toimimise jaoks on äärmiselt oluline, et sellega ühineks võimalikult palju riike üle maailma. Ainult nii saame tagada, et ka selles valdkonnas saaksid maksud tasutud, kirjutab maksu- ja tolliamet.

Algatusega liitunud riikide ühisavaldus

Selleks et pidada sammu virtuaalvääringute turu kiire arengu ja kasvuga ning jätkuvalt tagada üleilmselt maksualane läbipaistvuses, toetame OECD välja töötatud uut üleilmset automaatse maksualase teabevahetuse standardit – virtuaalvääringute aruandlusraamistikku (CARF).

CARFi laialdane, järjepidev ja õigesti ajastatud elluviimine parandab veelgi meie senist võimekust tagada maksukuulekus ja tõkestada maksudest kõrvalehoidumist, mis vähendab riigi tulusid ja suurendab nende isikute koormust, kes makse maksavad.

Virtuaalvääringute turgudele avatud riikidena töötame selle nimel, et riigisiseseid õigusloome reegleid järgides aegsasti CARF oma õigusesse üle võtta ning jõustada koostöökokkulepped, et teabevahetusega saaks alustada 2027. aastast.

Selleks et tagada järjepidevus ja sujuv rakendamine nii ettevõtjate kui ka valitsuste jaoks, plaanivad finantskontode aruandlusraamistikuga ühinenud jurisdiktsioonid eelnevalt viidatud ajakava alusel ning oma õigusloome reegleid järgides ellu viia ka OECD-s käesoleva aasta alguses kokku lepitud muudatused CARFis.

Kutsume teisigi riike ja jurisdiktsioone ühinema meie sooviga tugevdada üleilmset automaatse teabevahetuse võrgustikku, mis ei jätaks maksudest kõrvalehoidumisele kohta, kus varjuda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference