12.10.2010 Teisipäev

Aruande esitamatajätmine tõi paljudele firmadele sundlõpetamise hoiatuse

Harju maakohtu registriosakonna esmaspäevase teate põhjal pole 1377 ettevõtjat esitanud registripidajale seaduses sätestatud ega registripidaja määratud tähtaja jooksul majandusaasta aruannet ega mõjuvat põhjust, mis takistab majandusaasta aruande esitamist. Pärnu maakohtu registriosakond teavitas esmaspäeval kaheksast, Tartu maakohus eelmisel nädalal 140 sellisest ettevõttest.

Teate avaldamisest kuue kuu jooksul võivad äriühingu võlausaldajad teatada registripidajale oma nõuetest äriühingu vastu ja taotleda äriühingu likvideerimismenetluse läbiviimist. Kui äriühing ei ole kuue kuu jooksul majandusaasta aruannet esitanud ega selle mitteesitamist põhjendanud ning äriühingu võlausaldajad ei ole taotlenud äriühingu likvideerimist, võib registripidaja äriühingu registrist kustutada. Kui äriühingu võlausaldaja või äriühing esitab kuue kuu jooksul likvideerimise taotluse, otsustab registripidaja äriühingu sundlõpetamise.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!