07.04.2022 Neljapäev

Aprillikuu ajakiri kui kevadine kaleidoskoop

Kui üle kogu maailma on juba pikka aega ärevad ajad, tuleb ise olla võlur ja leiutada mooduseid, kuidas ärevust oma elus võimalikult palju vältida. Sest inimesel peab olema oma pere-, kodu- ja tööelu, stabiilne, rahulik, ennustatav ja hea. See oleks nagu üks inimõigustest. Kui julgeolekuolukord võimaldab elada rahus, tuleks püüda rahu hoida ka enese ligi.

Uus ajakiri pakub mitmesugust teavet ja väärtuslikku lugemist.
Uus ajakiri pakub mitmesugust teavet ja väärtuslikku lugemist. Foto: rup.ee

Ajakirja kaante vahelt võite leida selleks mõnegi ootamatult lihtsa viisi.

Ehkki ei saa meiegi toimetus teisiti, kui avaldada ekspertide artikleid, mis on sündinud sõjaolukorra ajel, on selleks ka oluline põhjus: elu ei jää seisma ning tuleb teada, mida teha, kui ollakse sõlminud ärilepingu sõjariigi ettevõttega, milleks olla valmis, kui üks sanktsioon teise järel idanaabrit tabab või kuidas on olukord maksustamisega, kui teha annetus Ukraina armeele või kodanikele. Need teadmised aitavad väga paljusid nende igapäevaelus edasi ning just igapäevaelu on see, mis on meile vajalik, ja kui järele mõelda, ka üha väärtuslikum, nüüd, mil väga lähedalt näeme neid, kel sellest mõnikord vaid mälestused jäänud on.

Kõrvuti nende teemadega leiate ajakirjast aga ka teadmisi värsketest perehüvitistest: usk edasisse on olemas ja tugevneb üha, kui maailma sünnivad lapsed. Ning nõnda on neil lehtedel omamoodi tervikuks seotud lapsed, nende vanemad ja vanavanemad, sest optimistlikust artiklist, mille kirjutas soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta, saab julgust ja eneseusku iga küpses eas inimene, kel võiks olla pähe tulnud kahtlusi, mis positsioonis ta tööturul parasjagu asub. Väga heal, kinnitab artikkel.

Usinat lugemist!

SISUKORD

AKTUAALNE

 • Sõda tõi ärisse uue reaalsuse. Priit Lember
 • Perehüvitistest värsketele vanematele. Helen Maria Raadik

MAJANDUS

 • Sanktsioonid kui kahe teraga mõõk. Kristo Aab

MAKSUD

 • Ukraina heaks annetamise maksuaspektid. Jaak Siim

RAAMATUPIDAMINE

 • Kaht liiki audiitorite ühis- ja erijooned. Kärt Vahtra

PRAKTIKUM

 • Algdokument raamatupidamises. Eliis Kahlo

UUT SEADUSANDLUSES

 • Karmistusid nõuded virtuaalvääringu teenuse pakkujatele. Kaisa Saarmann

KOHTUPRAKTIKA

 • Kelle huve eelistada osanikule teabe andmisel. Mihkel Gaver, Annika Lillemägi

TÖÖSUHTED

 • Vanus on vaid number. Liisa Pakosta

VARIA

 • Üksildus ei küsi iga ega sugu. Toivo Niiberg

VIS-À-VIS

 • Lugejad küsivad, autorid vastavad  

UUED NORMATIIVAKTID            

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!