19.01.2016 Teisipäev

Ametiühingud ootavad tervise- ja spordikulude kiiret maksuvabastust

Eesti ametiühingud on üht meelt tööandjate keskliiduga, kes tegid umbes nädal tagasi taas ettepaneku vabastada töötaja tervisele tehtud kulutused erisoodustusmaksust.

Tervise- ja spordikulud peaksid ettevõtte tasandil töötaja ja tööandja vahel olema kokku lepitud selliselt, et kõik töötajad sellest osa saaksid, leiavad ametiühingud
Tervise- ja spordikulud peaksid ettevõtte tasandil töötaja ja tööandja vahel olema kokku lepitud selliselt, et kõik töötajad sellest osa saaksid, leiavad ametiühingud Foto: PM

Ametiühingud valmistuvad läbirääkimisteks tööandjatega ning soovivad leida viise, kuidas soodustus võimalikult paljudele töötajatele kättesaadavaks teha, teatas keskliit.

"Tervise- ja spordikulud peaksid ettevõtte tasandil töötaja ja tööandja vahel olema kokku lepitud selliselt, et kõik töötajad sellest osa saaksid," rääkis Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson. Tema sõnul on tänane kriitika olnudki, et maksuvabastus ei puudustaks laiu töötajate hulki. "Kokkulepped tööandjatega aitaks selle positiivse abinõu viia laiematesse massides," arvas Peterson.

Petersoni sõnul peaks riigikogu opositsioon ja koalitsioon selles küsimuses üksmeelselt kokku leppima. Tema sõnul on muudatust oodatud aastaid ja töötajate tervis on nende aastatega pigem halvemaks läinud.

Ametiühingud loodavad, et küsimuses, milles tööturu osapooled nii kindlalt ühte meelt on, leitakse lahendus juba lähiajal. "Ka rahandusminister Sven Sester on öelnud, et maksu kaotamise küsimuses ollakse kokkuleppele väga lähedal," lisas ametiühingujuht.

Eesti tööandjate keskliit esitas rahandusministeeriumile ettepaneku muuta töötaja tervisele tehtud kulutused ettevõtluskuluks. Tööandjate hinnangul peaks tööandjal olema võimalik toetada oma töötajate tervise heaks tehtavaid ennetavaid tegevusi, et hoida ära võimalikke terviseprobleeme, mis läheksid kokkuvõttes oluliselt kulukamaks nii riigile, ettevõttele kui ka töötajale endale.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!