05.01.2015 Esmaspäev

Uute registreeritud ettevõtete arv kahanes mullu aastaga 1000 võrra

Mullu registreeriti Eestis 18 178 uut ettevõtet, ent 2013. aastal oli uusi ettevõtteid 19 167, kirjutab Eesti Päevaleht.
Uute registreeritud ettevõtete arv kahanes mullu aastaga 1000 võrra
Uute registreeritud ettevõtete arv kahanes mullu aastaga 1000 võrra Foto: sxc.hu

Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus selgitas lehele, et äriregister ei võimalda analüüsida seda, mis põhjusel ettevõtteid vähem asutatud on. Ta märkis, et uute ettevõtete arvu vähenemine tuhande võrra ei ole suur muutus ning kasv 2013. aastal oli ilmselt seotud 2011. aastal jõustunud seadusemuudatusega, mis võimaldas asutada osaühingu ilma osakapitali sissemakseta.

Ka väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sullingu hinnangul võib tõus üle-eelmisel aastal olla seotud osakapitali sissemakse nõude muutumisega. "Need, kel seni oli jäänud ettevõtte loomine peamiselt raha taha, tegid selle siis ära," ütles ta lehele ja märkis, et nüüdseks on seadusemuudatusest tingitud aktiivne ettevõtete registreerimise aeg möödas.

Sulling rääkis, et hulk registreeritud ettevõtteid ei hakka kunagi reaalselt tegutserma. "Tegutsevaid ettevõtteid oli 2012. aastal Eestis ligikaudu 70 000 ja nende arv on stabiilselt mõne tuhande võrra aastas kasvanud," ütles minister.

Samuti võis ministri hinnangul olla uute ettevõtete arvu vähenemise põhjus väiksem tööpuudus. "Üks põhjus võib olla ka asjaolu, et tööpuudus on stabiilselt vähenenud ning inimestel pole enam nii suurt vajadust ja motivatsiooni endale sissetuleku kindlustamiseks isiklikku äri alustada," ütles Sulling.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!