825x120 antikriis ee
03.11.2010 Kolmapäev

Ülevaade: Eesti probleemiks on vähenev tööjõud, sõltuvus eurorahast

Tööjõu vähenemise osas on Eesti astunud olulise sammu ja otsustanud pensioniea tõstmise praeguselt 63. eluaastalt 65. eluaastani, seisab panga ülevaates. Lisaks märkis pank ära eelmisel suvel jõustunud uue töölepingu seaduse.

Samas tõdes Swedbank, et vaja on teha täiendavaid otsuseid tööjõuturu paindlikkuse suurendamiseks, et tagasi teha väljarändest tulenev tööjõu kaotus ja kasvatada tööjõus osalevate inimeste osakaalu. Suurimaks probleemiks nimetas pank pikaajalise töötuse kasvu. Lisaks tuleb teha struktuurseid muutusi produktiivsuse kasvatamiseks.

Swedbank märkis, et eelmisel aastal oli välistoetuste osa Eesti riigieelarve tuludes 15% ja tuleval aastal kasvab näitaja pea viiendikuni.

Käimasolev Euroopa Liidu rahastamisperiood lõpeb 2013. aastal ja ilmselt jätkub euroraha sissevool ka uuel perioodil, kuid toetuse ulatus väheneb oluliselt. See võib viia eelarve, avaliku sektori investeeringud ja kogu majanduse "pohmelusse", hindas pank. Seepärast on vaja veenvat plaani taolise olukorraga kohanemiseks.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes