26.03.2020 Neljapäev

Turismifirmade liidul on palve

Eesti Turismifirmade Liit palub kõikidel inimestel, kes on Eesti reisiettevõtetelt ostnud reisipaketi ja ei ole saanud koroonaviiruse tõttu reisile minna, võimalusel reis täielikult tühistamise asemel edasi lükata.

Uute broneeringute maht on sisuliselt olematu.
Uute broneeringute maht on sisuliselt olematu. Foto: Pixabay

Inimestel on väga oluline teada, et kõik pakettreiside eest tehtud ettemaksed on rahaliselt tagatud pankade ja kindlustusandjate poolt. Sama kehtib ka ettemaksetega nende pakettreiside eest, mis on juba kokkuleppel reisiettevõttega tulevastesse perioodidesse edasi lükatud," ütles liidu peasekretär Mariann Lugus pressiteates.

Kuigi seadus annab võimaluse tühistatud reisi eest raha tagasi küsida, paluvad Eesti reisiettevõtted võimalusel jätta see ettemaksuks ning minna reisile siis, kui koroonaviirusest tingitud eriolukord maailmas on läbi," lisas Lugus.

Liidu peasekretäri sõnul on Eesti reisiettevõtted hetkel olukorras, kus uute broneeringute maht on sisuliselt olematu ning seetõttu on reisiettevõtete tagasimaksete tegemise võimekus piiratud.

Reisijate reisid olid reisikorraldajate poolt juba ette ära korraldatud, sealhulgas teenuse osutajatele, nagu lennufirmad. Ka hotellidele olid reisijate ettemaksed edasi makstud ning nende tagasi saamise võimalus on reisikorraldajatel tõenäoline alles kauges tulevikus kui üldse.

Kust peaks reisikorraldaja leidma täna need vahendid, et ettemaksud väga piiratud ajal tagasi maksta, kui ettemakse enda käes hoidvad teenuseosutajad pakuvad vaid võimaluse teenust hiljem kasutada, aga raha tagasi ei maksa? Viimastel päevadel lisandub kiiresti erinevaid reisiteenuse osutajaid, sealhulgas suuri lennufirmasid, kes on teatanud, et ära jäetud lendude eest tehtud ettemaksete tagastamine on teadmata ajaks külmutatud," selgitas Lugus.

Palume inimestelt mõistvat suhtumist ning arusaamist, et kriis on tabanud kõiki, mistõttu on nii ettevõtjate kui ka klientide huvides leida olukorrast välja tulemiseks paindlik lahendus," toonitas Lugus.

Samuti on Luguse sõnul reisiettevõtete töökoormus täna äärmiselt suur, sest massiline ümberbroneerimine ja tühistamine on kuhjunud lühikesele ajale.

Ka veel täna, mil eriolukorra välja kuulutamisest on möödas juba kaks nädalat, tegelevad reisiettevõtted Eesti inimeste koju toomisega maailma eri paigust, kandes paljudel juhtudel tagasitoomise kulud," ütles Lugus.

Kogu Euroopa reisikorraldajate maksevõimekuse piiratust on tunnistanud ka Euroopa Komisjon, mis on samuti palunud inimestel võimalusel kaaluda pakettreiside tulevikku lükkamist ning arutada oma reisikorraldajaga, milline lahendus oleks nii kliendi kui ettevõtte jaoks kõige sobivam.

Selle tegevusega väldime massilisi reisisektori pankrotte üle Euroopa, mille puhul oleksid tagasimaksed veelgi rohkem piiratud," märkis liit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes