15.09.2010 Kolmapäev

Tuleva aasta eelarve osas on kokkuleppele jõutud

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et tegemist on "väga hea tulemusega", kuna võrreldes riigieelarvestrateegiga saavutati väiksem defitsiit. "Eesmärk oli 2,0%, tulemuseks on 1,6%," sõnas ta.

Ligi kinnitas, et valitsus ei kavanda tulevaks aastaks mingeid maksutõuse.

Rahandusministri sõnul on eelarve maht kasvanud tänu mittemaksulistele tuludele ning eurorahade kasutamisele.

Ligi tõi esile, et hariduskulud kasvavad tuleval aastal 7,9% ning kaitsekulutused tõusevad vastavalt kokkuleppele tasemele 1,9% sisemajanduse kogutoodangust.

Tuleva aasta eelarves on läbi aegade kõige suurem osakaal investeeringutel. Riik plaanib investeerida 16 miljardit krooni, mis on 16% rohkem kui sel aastal. Oluliselt kasvavad kohalike omavalitsuste investeeringud, mida on tuleval aastal ühe miljardi krooni jagu.

Muuhulgas otsustas valitsus toetada kultuuripealinn Tallinn 2011 projekti 50 miljoni krooniga, millele lisandub laulu- ja tantsupeo toetus 17 miljoni krooniga. Sellele summale lisanduvad investeeringud kultuuripealinna toimumiskohtade välja ehitamiseks suurusjärgus 200 miljonit krooni. Toetuse sai ka loodav Arvo Pärdi keskus. Arvo Pärdi keskus saab tuleval aastal toetust neli miljonit krooni.

"Kokkulepped sündisid valitsuses kitsaste aegade kiuste suhteliselt valutult ja varakult," sõnas Ligi.

Valitsus plaanib tuleva aasta riigieelarve kinnitada järgmise nädala neljapäeval, 23. septembril. Riigieelarve antakse riigikogule üle 27. septembril.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!