860x100 kriisi paasterongad
13.04.2018 Reede

Tugev euro ja kaubandussõda valmistavad ECB-le muret

Euroopa Keskpanga nõukogu on mures tugevneva euro ja ülemaailmse kaubandussõja pärast, selgub selle 8. märtsil toimunud kohtumise protokollidest.

Protokollidest märgiti, et maailmamajanduse riskid on negatiivsed, osaliselt seetõttu, et kõrgemad imporditariifid ohustavad kaubandust. Samuti mainiti läbivalt, et tugevnev euro võib kahjustada eksporti – euro oli nõukogu istungi ajaks kasvanud mulluselt 1,18 dollarilt 1,24 dollarini. Neljapäevase seisuga oli euro väärt 1,233 dollarit.

Istungil otsustati jätta lahtiseks keskpanga varaostuprogrammi – mis peaks kestma vähemalt septembrini – lõpetamise kuupäev. Madalaid intressimäärasid ei plaanita aga jätkuvalt tõsta enne varaostuprogrammi lõppu.

Nõukogu liikmed otsustasid, et "ettevaatlikus, kannatlikkus ja järjepidevus rahapoliitikas on endiselt vajalikud, et kasvatada inflatsioonisurvet".

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Märtsis oli euroala aastane inflatsioon 1,4 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes