28.09.2010 Teisipäev

Tрiюovi meelest sõltub veokijärjekordade kadumine ka EL-ist

Tema hinnangul on veokijärjekordade teema jätkuvalt aktuaalne "mitte poliitilise tahte puudumise tõttu Venemaa Föderatsiooni juhtkonna poolt, küsimus on esiteks infrastruktuuris, ning teiseks kontrolliprotseduuride täiustamises."

"Loomulikult pole asi poliitilises tahtes. Te teate, et analoogne olukord on ka Vene-Soome piiril. Ent Vene-Soome piiri kohta selgus tõik, et kaks kolmandikku Soomest Venemaale suunduvatest veostest moodustavad Hiina ja Jaapani päritolu kaubad," selgitas ta.

"Piiri infrastruktuur oli arvestatud mõnevõrra teistsuguse mahu jaoks. Näiteks armastavad jaapanlased autosid Venemaale tuua läbi Soome sadamate. Võibolla midagi tuleb ka Eesti kaudu, ma ei tea, aga läbi Soome kindlasti. Sellega seoses arendab Venemaa omaenese sadamaid," lisas ta.

"Mis puutub teist põhjust, siis siin on meil ka teisi piirajaid, mille kehtestajaks on seesama Euroopa Komisjon, näiteks veoste kontroll, mis peavad läbima veterinaar- ja fütosanitaarse kontrolli," osutas Tšiюov.

"Näiteks Leedu piiril Kaliningradi oblastiga saavad need kaubad läbida vaid üht piiripunkti, mis tekitab ebasümmeetrilise koormuse. Nii et kõik need on tehnilised, osaliselt loomulikult ka rahalised probleemid," kinnitas Venemaa esindaja.

Tema sõnul pole praegu asi isegi mitte niivõrd piiripunktides endis, neid pole nii raske varustada, kuivõrd vajaduses arendada kogu juurdepääsumajandust. "See puudutab nii maanteid kui ka raudteid. See on üsna keerukas transpordikompleks. Kui vaadata mahtusid, siis on mitu korda kasvanud,"selgitas ta.

"Sel teemal käib meil EL-iga üsna huvitav dialoog nii EK kui ka Varssavis asuva agentuuriga Frontex nii piiriprotseduuride täiustamise kui ka piirikoostöö üle. Ma arvan, et probleem võidakse üsna lähedases tulevikus vähemalt minimeerida, kui täielikult lahendada ei õnnestu,? usub Tšiюov.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255