09.01.2020 Neljapäev

TransferWise võimaldab tänasest otsekorraldusmakseid

Alates tänasest pakub Eesti ettevõtjate asutatud finantstehnoloogiafirma TransferWise võimalust teha rahvusvahelisi otsekorraldusmakseid. Kliendid, kes kasutavad TransferWise’i piirideta kontot inglise naeltes ja eurodes, saavad nüüd seadistada otsekorraldusmakseid ka ilma Ühendkuningriigi või euroala kohaliku pangakontota.

Välismaal elavate ja töötavate inimeste jaoks muutub igakuiste maksete tegemine eri riikide ning valuutade vahel senisest lihtsamaks, soodsamaks ja mugavamaks, olgu selleks treeningklubi liikmetasu, laenu osamakse või mobiilsideteenuse arve.

TransferWise'i tootejuhi Lars Trunini sõnul on otsekorraldusmaksed olnud traditsiooniliselt kohalike kommertspankade teenus, mille puhul võetakse tagasilükatud makse eest teenustasu või veel halvem – teenusepakkuja teeb tehingu ära ka siis, kui kontol puuduvad vajalikud vahendid, ja hiljem küsib selle eest kõrgeid intressitasusid.

TransferWise'i teenuse kasutaja saab koheselt vastava teate, kui kontole tuleks raha lisada – enne me ülekannet ei tee. Otsekorraldusmaksete funktsioon teeb elu mugavamaks kõigile neile, kel on vaja välisriigis näiteks koduga seotud arveid või õppemaksu tasuda.”

TransferWise on rahvusvaheline tehnoloogiafirma, mille missioon on aidata parimal viisil maailmas raha liigutada. TransferWise aitab säästa kõigil, kel on vaja raha välismaale saata, reisides maksta, ning saata või saada rahvusvahelisi ärimakseid.

TransferWise’i asutasid 2011. aastal Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann ning firmal on praeguseks üle kuue miljoni kliendi, kes teevad kuus üle nelja miljardi naela väärtuses tehinguid, säästes tänu madalamatele teenustasudele enam kui miljard naela aastas.

TransferWise on üks maailma kiiremini kasvavaid tehnoloogiaettevõtteid, mis on prawguseks investeeringutena kaasanud 689 miljonit dollarit investoritelt nagu Lead Edge, Lone Pine, Vitruvian, IVP, Merian Global Investors, Andreessen Horowitz, Sir Richard Branson, Valar Ventures ja Max Levchin PayPalist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes