23.09.2010 Neljapäev

Toptoursi kahtlustatakse rahapesus

"Rahapesu andmebüroo kogutud andmete põhjal on meil alust kahtlustada, et ostjaks võib olla vari­isik," selgitas büroo juht Raul Vahtra ajalehele Postimees. "Tema sissetulekuid arvestades, kuhu kuuluvad ainult laekumised töötukassalt, jääb arusaamatuks, kust leidis nimetatud isik 50.000 krooni Toptoursi ostmiseks."

Äriregistri andmetel vormistati Artem Panchenko ettevõtte ainsaks juhatuse liikmeks 10. juunil, kuid juba päev hiljem püüdis mees ettevõtte kontol oleva raha kanda valuutavahetusfirmade kontodele, et see sularahas välja võtta. Rahapesu andmebüroo peatas viivitamatult tehingu ning lasi sulgeda reisifirma kontod Swedbankis.

Seepeale kaebas Toptours büroo halduskohtusse, väites, et bürool pole alust ettevõtte kontosid arestida. Büroo tõi Tallinna halduskohtule esitatud dokumentides välja tõsiasja, et ettevõte ei tohiks pärast enda maksejõuetuks tunnistamist teha "mingisuguseid rahalisi tehinguid, mis hõlmavad rahaliste vahendite väljavõtmist sularahas".

Vahtra sõnul on bürool põhjendatud kahtlus, et AS-i Toptours müük variisikule ehk Panchenko poolt sularahas oma kontole pandud ja Toptoursi endise omaniku kontole üle kantud 50.000 krooni võis olla rahapesu.

Vahtra väitel oli reaalne oht, et kogu ettevõtte kontol olev raha, kuhu kuulus ka klientide järelejäänud vara, sooviti viia firmast välja ning omastada enne pankroti väljakuulutamist.

Vahtra sõnul edastab büroo lähipäevil materjalid prokuratuuri, kus need pannakse tarbijakaitse ameti avalduse põhjal alustatud kriminaalmenetluse materjalide juurde. "Edasi otsustab prokurör, kas, mis kuriteo tunnustel ja kellele kahtlustus esitatakse," lisas ta.

Toptoursi sisuline tegevus lõppes kevadel, kui ettevõte teatas, et ei suuda oma kohustusi täta.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!