31.03.2015 Teisipäev

Tööstustoodang kasvas veebruaris aastaga 5 protsenti

Tööstusettevõtted tootsid veebruaris 5 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, toodang suurenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid vähenes mäetööstuses.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 6 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul.
Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 6 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Foto: PM

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 6 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Toodangu mahu suurenemist põhjustas eelkõige elektroonika- ja puittoodete tootmise kasv, kus toodang suurenes vastavalt 24 protsenti ja 14 protsenti, teatas statistikaamet.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veebruaris veel toiduainete, metalltoodete ja elektriseadmete tootmises. Toodangu kasv ei olnud laiapõhjaline – enam kui pooled tööstusharud ei saavutanud veebruaris eelmise aasta taset. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang keemiatoodete, ehitusmaterjali ja plasttoodete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 71 protsenti kogu töötleva tööstuse toodangust. 2014. aasta veebruariga võrreldes suurenes toodangu müük nii ekspordiks kui ka kodumaisele turule korrigeerimata andmetel ligi 3 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta veebruaris tööstuses kokku 2 protsenti rohkem toodangut kui jaanuaris, sealhulgas töötlevas tööstuses 1 protsenti rohkem.

2014. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 8 protsenti ja soojust 1 protsenti rohkem.

a Sesoonselt korrigeeritud tööstustoodangu mahuindeksi puhul on eemaldatud erinevused kuude tööpäevade arvus ja regulaarselt korduvate hooajaliste tegurite mõju. Arvutatakse ainult võrdluseks eelmise kuuga.

b Tööpäevade arvuga korrigeeritud tööstustoodangu mahuindeksi puhul on eemaldatud erinevused kuude tööpäevade arvus. Arvutatakse ainult võrdluseks eelmise aasta sama kuuga.

Statistika aluseks on aruanne „Tööstus”, mille esitamise tähtaeg oli 15.03.2015 ja aruanne „Energia tootmine, müük ja kütuse tarbimine”, mille esitamise tähtaeg oli 10.03.2015. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte üheteistkümne tööpäevaga.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes