31.10.2014 Reede

Tööstusettevõtete toodang oli mullusest suurem

Tööstusettevõtete toodang oli mullusest suurem
Tööstusettevõtete toodang oli mullusest suurem Foto: PM

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta septembris 4% rohkem toodangut kui eelmise aasta septembris, teatab Statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses.

Jaanuarist alates on töötlev tööstus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvanud. Kui juulis toodeti töötlevas tööstuses 5% ja augustis 6% rohkem toodangut kui 2013. aasta samal kuul, siis septembris ulatus juurdekasv 7%ni. Toodang ületas eelmise aasta septembri taseme enamikus tööstusharudes. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist elektroonikaseadmete tootmise kasv, kus toodang suurenes ligi neljandiku; puittooteid valmistati 6% ja metalltooteid 9% rohkem. Toodang vähenes elektriseadmete, kemikaalide ja mööbli tootmises.

Välisturule müüdi septembris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2013. aasta septembriga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 13% ja müük kodumaisele turule 9%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta septembris tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui augustis, sealhulgas töötlevas tööstuses 2% rohkem.

2013. aasta septembriga võrreldes toodeti elektrit 13% vähem ja soojust 4% rohkem

122.et

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes