01.10.2010 Reede

Tarbijakaitseameti tõdemusel hinnad siiski tõusevad

Kuigi hinnavaatluses kajastatakse toodete tavahindu, oli septembris rohkelt erinevaid sooduspakkumisi, mis andsid tarbijale valikuvõimaluse kallimate toodete asemel valida odavamate seast, teatas amet.

Hinnavaatluse põhjal on leiva hind tõusnud, kuid seda vaid osaliselt – näiteks enamikus vaatlusalustes kauplustes maksab Toolse leib 7,90 krooni, kuid veel juulis sai mõnes poes nimetatud leiba osta pea kroon odavamalt. Kui võrrelda tänavuse septembri hinda kahe aasta taguse hinnaga 8,90 krooni, siis võib öelda, et praegune leiva hind on saavutamas oma endist hinnataset. Samas on septembris langenud Tallinna peenleiva keskmine hind.

Amet märkis, et tõusnud on ka saia hind.

Piimatoodete hindades eelmise nädalani olulisi muutusi ei toimunud. Veel üle-eelmise nädala seisuga maksis odavaim kilepakendis piim keskmiselt 7,90 krooni.

Osas poodides on tõusnud hakkliha, kanamunade ja odavaima suhkru hinnad. Märgatavalt on kerkinud kohvi hind, samuti on kallinenud õlu.

Kartulikilo odavnes septembris kuuga ligi 70 senti, lahtise (ja pestud) porgandi kilohind langes pea 25%. Suurema hinnatõusu tegi läbi värske kurk, mis maksis veel augustis keskmiselt 12 krooni, kuid septembris 18,90 krooni kilo. Kuuga kallines ka värske tomat.

Lisaks toidukaubale hõlmab tarbijakaitseameti hinnavaatlus ka erinevaid teenuseid. Viimaste puhul on ettevõtjate ja linnade lõikes hinnaerinevused veelgi suuremad kui toidukaupadel.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!