08.05.2014 Neljapäev

Tarbijahinnaindeksit mõjutasid aprillis enim elekter ja soojusenergia

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2014. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,0% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 0,2%, teatab Statistikaamet.

Tarbijahinnaindeksit mõjutasid aprillis enim elekter ja soojusenergia
Tarbijahinnaindeksit mõjutasid aprillis enim elekter ja soojusenergia Foto: PM

Kaubad olid 2013. aasta aprilliga võrreldes 0,7% kallimad ja teenused 0,6% odavamad.

Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta aprilliga võrreldes langenud 0,8% ja mittereguleeritavad hinnad tõusnud 0,5%.

2013. aasta aprilliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim grupp elekter, soojusenergia ja küte, milles kodudesse jõudnud elekter oli 7,4% ja soojusenergia 4,4% odavam. Eelmise aasta aprilliga võrreldes oli suurem mõju indeksile veel alkohoolsetel jookidel ja tubakal, mis kallinesid aastaga vastavalt 3,5% ja 6,2% ning piimatoodetel, mis mullusega võrreldes olid 7,5% kallimad. Mootorikütus on aastataguse ajaga võrreldes odavnenud 3,4%. Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud juust (11%) ning odavnenud suhkur (25%).

Märtsiga võrreldes oli aprillis tarbijahinnaindeksi peamiseks mõjutajaks samuti elekter, soojusenergia ja küte, milles kodudesse jõudnud elekter oli 1,5% ja soojusenergia 0,7% odavam. Suuremat mõju avaldasid indeksi kuumuutusele veel 11% odavamad lennukipiletid ja 6,4% kallinenud mitmesugune puuvili, samuti 0,7% kallinenud alkohoolsed joogid ja tubakas ning 10%-lise kevadise kallinemise läbi teinud majutusteenused.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes