01.12.2010 Kolmapäev

Tänasest saab kroone eurodeks vahetada teenustasuta

Ühtlasi algas kolmapäeval Eesti euromüntide stardikomplektide müük kommertspankade ja Eesti Posti kontorites. Nii stardikomplektid kui ka detsembris toimuv euro pangatähtede vahetus on ette nähtud füüsilistele isikutele, teatas keskpank.

Alates 1. jaanuarist algab kroonide piiranguteta vahetamine keskkursiga ja teenustasuta füüsilistele ja juriidilistele isikutele nii euro pangatähtedeks kui ka käibemüntideks.

Euromüntide stardikomplekt maksab 200 krooni ja korraga saab osta kuni viis komplekti.

Stardikomplektis on 42 euromünti koguväärtusega 12,79 eurot. Komplekti on lisatud turvaюetoon, et kinnitada stardikomplekti autentsust.

Keskpank laseb müüki 600.000 euromüntide stardikomplekti arvestusega, et jaguks üks komplekt iga majapidamise kohta. Ligi 450.000 komplekti on pangakontorites ja Eesti Posti kontorites müügis 1. detsembrist, ülejäänud osa jõuab müüki detsembri keskpaigast.

Kui esimeste päevade ostuhuvi osutub väga suureks, siis ollakse keskpanga teatel valmis detsembri tarvis stardikomplekte juurde tellima.

Stardikomplektid tootis Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy. Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.

Stardikomplektides sisalduvad Eesti euromündid hakkavad seadusliku maksevahendina kehtima 2011. aasta 1. jaanuarist, mil eurost saab Eesti ametlik maksevahend.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!