29.03.2018 Neljapäev

Tallinna tulundusühistu ostis 5-protsendilise osaluse Coop Pangas

29. märtsil jõustunud tehinguga müüs Inbank AS 10 protsenti Coop Pank AS-i aktsiatest, millest 5 protsendi suuruse osaluse omandasid Coop Panga praegused aktsionärid ja 5 protsendi suuruse osaluse Tallinna linnavalitsuse asutatud TÜ Eesti Ühistukapital.

Inbanki nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul sobib tehingu ajastus suurepäraselt Inbanki rahvusvahelise kasvu strateegia ja tegevuskavaga. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta, teatas Inbank börsile.

"Coop Pank on hästi käivitunud ja juhitud ning Inbanki roll panga arengus on ajas vähenev. Tehingust saadava kapitali investeerime Inbanki rahvusvahelisse kasvu nii Poolas kui ka uutel turgudel," rääkis Põldoja.

"Oleme teinud pakkumise UAB Mokilizingas praegustele omanikele ettevõtte 100 protsendi suuruse osaluse ostuks. Mokilizingas on Leedu turul juhtiv tarbijafinantseerimise toodete pakkuja, omades järelmaksuvaldkonnas ligi 40 protsendi suurust turuosa," ütles Põldoja.

Inbank omandas osaluse Coop Pangas finantsinvesteeringuna 2017. aasta jaanuaris. Pärast tehingut on Inbanki osalus Coop Pangas 7,94 protsenti.

Tallinna linnavalitsuse asutatud Eesti Ühistupanga liikmed toetasid märtsi keskel ühistu ümberkujundamist, ühistu nimeks sai TÜ Eesti Ühistukapital ja ühistu võttis kavva omandada osaluse Coop Pangas.

TÜ Eesti Ühistupanga korralisel üldkoosolekul osales 87 liiget. Tulundusühistul on 162 eraisikust ja juriidilisest isikust liiget. Nende hulgas on Tallinna linn, Tartu Tarbijate Kooperatiiv, Mainor, Estiko, E-Piim Tootmine, Endover Kinnisvara, Silikaat Grupp, Saidafarm, Fund Ehitus ja Seven Oil. Samuti olid asutajaliikmeteks Põlvamaa, Kambja, Maaelu Edendamise ja Kehtna hoiu-laenuühistud, EELK Varahaldus ning mitmed väiksemad ettevõtted.

Toetajad

Uku tarkvara IKS logo 1

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes