14.09.2010 Teisipäev

Tallinna eelarve sai 63% planeeritud tuludest

Maksutulu laekus aasta kaheksa esimese kuuga linnale 2,5 miljardit krooni, moodustades 64,9% aastaks kavandatust. Sealhulgas üksikisiku tulumaksu tuli 2,2 miljardit krooni ehk 68,2% planeeritust, maamaksu 191 miljonit krooni ehk 60,7% planeeritust ning kohalikke makse 94 miljonit krooni ehk 31,9% planeeritust.

Kohalike maksude laekumise suhteline vähesus tuleneb linna teatel asjaolust, et suurima osa aastaks kavandatud laekumisest moodustab müügimaks, mis rakendus alates 1. juunist ning millest esimene maksulaekumine oli juulikuus. Järgmine laekumine müügimaksust toimub oktoobris, kui linnale kantakse üle terve kvartali maksutulu.

Linna asutuste majandustegevusest on laekunud 628 miljonit krooni ehk 58% aastaks kavandatust, millest suurema osa moodustasid ühistranspordi piletitulu summas 208 miljonit krooni ning tulud haridusalasest tegevusest summas 157 miljonit krooni.

Muid tulusid on laekunud kokku 28 miljonit krooni, millest suurima osa moodustavad laekumised trahvidest summas 11 miljonit krooni ja saastetasu summas 3,3 miljonit krooni.

Toetusi riigilt ja välisrahastajatelt on laekunud kokku 863 miljonit krooni, mis moodustab 60,9 protsenti rahakäibe plaanis kavandatust.

Linna investeerimistegevusest on aasta kaheksa esimese kuuga laekunud 247 miljonit krooni ehk 64,2% planeeritust, sealhulgas dividendidest 176 miljonit krooni ja põhivara müügist 42 miljonit krooni. Augustis toimunud enampakkumistel müüdi linnale kuuluvat põhivara kokku 14,3 miljoni krooni eest, laekumised nimetatud müügitehingute eest jäävad septembrisse ja oktoobrisse.

Esimesed laekumised finantseerimistegevusest on planeeritud oktoobrikuusse, kui linn viib lõpule käesolevaks aastaks planeeritud võlakirjaemissiooni mahus 216 miljonit krooni.

Väljamakseid tegi linn aasta esimesel kaheksal kuul kokku summas 4,2 miljardit krooni, mis moodustab 62,1% aastaks kavandatust.

Väljamakseid haldustegevuseks on tehtud kokku neli miljardit krooni, sealhulgas tööjõukuludeks ja maksude tasumiseks 1,6 miljardit krooni, sotsiaaltoetusteks 157 miljonit krooni ning majandamiskuludeks 2,2 miljardit krooni.

Intresse ja muid finantskulusid on tasutud kokku 38 miljonit krooni. Investeerimistegevuse väljamakseid tehti 198 miljonit krooni, finantseerimistegevuse väljamaksetena tasuti võetud laenude ja kapitalirendi põhiosamakseid 90 miljonit krooni.

Linna laekumised ületasid väljamakseid kolmandat kuud järjest, mille tulemusena kujunes linna rahaliste vahendite jäägiks augustikuu lõpu seisuga 125 miljonit krooni.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!