21.10.2010 Neljapäev

Tallinn võttis vastu teise lisaeelarve

"Teise positiivse lisaeelarve tegemine räägib heast linna rahanduslikust seisundist. Linnaeelarve on jätkuvalt tasakaalus ja linn saab oma asjadega hakkama. Linn on võimeline tegema niisuguseid suuri investeeringuid, nagu seda oli Kalevi spordihalli ostmine linnale ning selles lisaeelarves eraldati isegi kiiresti veel täiendavaid vahendeid esmavajalikeks parendustöödeks spordihallis," kommenteeris linnapea Edgar Savisaar teist lisaeelarvet.

"Oleme panustanud eelarvevahendite säästlikku kasutamisse linna asutustes ja suutnud tagada linnale pandud ülesannete täitmiseks vajalike kulutuste tõrgeteta rahastamise," märkis Savisaar.

Eelarve tuludes on arvestatud maamaksu suurema laekumise, välisrahastuse suurenemise ning riigi sihtotstarbeliste eraldiste kasvuga. Kulutustest on põhirõhk asetatud sotsiaalsele faktorile, teatas linna pressiteenistus.

Suurenevad sotsiaaltoetused selle aasta eelarves ligi 14 miljonit krooni, sealhulgas pensionilisa 10,5 miljonit, toetus lapsehoiuteenuseks ja laste sünnitoetuseks ligi kolm miljonit ning koolimineva lapse toetuseks 500.000 krooni.

Tallinna Filharmooniale eraldati täiendavalt 1,2 miljonit kontserditeenuste arendamiseks ja 400.000 Birgitta Festivali läbiviimise kuludeks. Täiendavaid summasid said ka Vene Kultuurikeskus, teatrifestival Kuldne Mask ja Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra. Kolm miljonit eraldatakse juurde ka loomaaiale.

Täiendavaid vahendeid nähti ette ühistranspordi liinivedudeks summas 12,5 miljonit krooni ning teerajatiste korrashoiuks summas kolm miljonit krooni.

Lisaks nähti eelarves vahendeid ette ka investeeringuteks, sealhulgas Kadrioru pargi kirdetiigi rekonstrueerimiseks, Lasnamäe turu arendamiseks ja Kalevi spordihalli remonttöödeks, Pirita spordikeskuse ja Kultuurikatla arendamiseks.

Lisaeelarve läheb volikokku esimesele lugemisele 4. novembril.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference