02.12.2019 Esmaspäev

Swedbank võimaldab esmaspäevast Balti aktsiatega tasuta kaubelda

Esmaspäevast on Swedbanki era- ja äriklientidel võimalik internetipangas nii Balti aktsiate kui panga poolt hallatavate fondidega tasuta kaubelda. 

Lisaks on eraisikutele ka kuni 30 000 euro ulatuses väärtpaberite hoidmine haldustasuta, seejuures kehtib see ka teistel turgudel soetatud aktsiate puhul, teatas Swedbank. 

Samuti langetatakse mõnevõrra üle piirmäära küündivate portfellide haldustasusid. Kuni 30 000 eurost portfelli omab ettevõtte hinnangul 95 protsenti praegustest Swedbanki investoritest. 

Swedbanki maaklerosakonna juhi Andres Suimetsa sõnul ei ole samas lähiajal plaanis võimaldada välisturgude aktsiatega teenustasuta kaubelda. 

Teenustasud on panga hinnangul potentsiaalsetele väikeinvestoritele üks suuremaid takistusi börsil kauplemisel. Muudatuse eesmärgiks on Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul teha börsiturg väikeinvestorile kättesaadavamaks ning sellega edendada Balti turu säästmis- ja investeerimiskultuuri. 

"Kui kohustuslikud pensionifondid välja jätta, investeerib vaid 8 protsenti Baltikumi töötavast elanikkonnast vabatahtlikesse pensionifondidesse ning alla 1 protsendi investeerib aktiivselt aktsiatesse või fondidesse. Võrdluseks Rootsis omab finantsinvesteeringuid koguni 80 protsenti elanikest," selgitas Ulla. Samas on näha, et investeerimishuvi ja -teadlikkus on kasvuteel, lisas Ulla. 

Samuti teeb muudatus tema sõnul Balti turu atraktiivsemaks ning toetab kohalike kapitaliturgude arengut.
qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes