04.06.2020 Neljapäev

Statistikaamet: majandusaasta aruannetega ei tuleks viivitada

Statistikaamet ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kutsuvad ettevõtjad üles esitama majandusaasta aruande juuni lõpuks, et saada võimalikult kiiresti selge arusaam majanduse olukorrast.

Ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts kutsus kõiki ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruandeid hoolimata antud pikendusest endiselt 30. juuniks.
Ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts kutsus kõiki ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruandeid hoolimata antud pikendusest endiselt 30. juuniks. Foto: pixabay

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi sõnul lükati eriolukorra tõttu aruande esitamise tähtaega küll nelja kuu võrra edasi, kuid ettevõtete poolt edastatavad andmed aitavad saada ülevaate Eesti riigi hetkeseisust, muuhulgas majanduse ja  sisemajanduse koguprodukti (SKP) olukorrast, mille põhjal langetavad ministeeriumid elu edasi viivaid otsuseid.

"Mida varem saame majandusaasta aruannete infot analüüsima asuda, seda varem jõuame ettevõtjatele tagasi peegeldada ajakohased andmed, mille alusel saab ka juhtimisotsuseid teha," ütles Mägi pressiteates ja lisas, et majandusaasta aruanne mõjutab suures osas kõiki majandusnäitajaid.

Ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts kutsus kõiki ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruandeid hoolimata antud pikendusest endiselt 30. juuniks, kui see vähegi võimalik on ja mitte esitamisega viivitama.

Majandusaasta aruannete esitamine õigeaegselt on alati oluline nii riigi vaatest kui ka ettevõtjaile endile. Sellel aastal on riik andnud andmete esitamiseks pikenduse, kuid varem esitamine aitab ettevõtjal paremini toime tulla võimalike ootamatustega kriisiolukorras, näiteks ka pangast laenu saamisel,

märkis Palts.

"Esitatud majandusaasta aruanne võib lihtsustada ka läbirääkimisi uute võimalike äripartneritega ning tagab riikliku statistika õigsuse, mis on aluseks majanduspoliitilistele otsustele ja hinnangutele riigi majanduskeskkonnale, sealhulgas näiteks laenuraha hinnale," lisas ta.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!