20.07.2021 Teisipäev

SEB: kevadel kasvas huvi väikelaenude vastu

SEB statistika kohaselt sõlmiti tänavu teises kvartalis uusi väikelaenulepinguid ligi kolm korda enam kui eelmisel aastal samal ajal, seejuures oli keskmine summa 4800 eurot.

SEB statistika kohaselt sõlmiti tänavu teises kvartalis uusi väikelaenulepinguid ligi kolm korda enam kui eelmisel aastal samal ajal.
SEB statistika kohaselt sõlmiti tänavu teises kvartalis uusi väikelaenulepinguid ligi kolm korda enam kui eelmisel aastal samal ajal. Foto: pixabay

SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe hinnangul võisid üheks kasvu põhjuseks olla koroonaviirusest tingitud meetmed, mille tõttu inimesed keskendusid kevadel rohkem olmekulutustele.

Balti riikide võrdluses oli keskmine väikelaenu summa selle aasta teises kvartalis kõige suurem Leedus, ulatudes 5300 euroni. Järgnesid Eesti 4800 euroga ja Läti 4100 euroga. Kõigis kolmes riigis sõlmiti leping keskmiselt veidi enam kui kolmeks aastaks, teatas pank.

Laenutaotleja oli nii Eestis kui ka lõunanaabrite juures keskmiselt 40-aastane või mõned aastad vanem ning väikelaenu võtsid pisut enam mehed kui naised. 

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!