02.10.2018 Teisipäev

Saksamaa leevendab tööjõupuudusega toime tulemiseks rändereegleid

Tööjõunäljas Saksamaa lihtsustab immigratsioonireegleid, et meelitada ligi välismaalt pärit tööotsijaid, muu hulgas saavad hästiintegreeritud töötavad migrandid võimaluse jääda pikaajaliselt riiki.

Elamislubadeta sisserändajad, kes ootavad otsust asüüli saamise või väljasaatmise kohta, võivad saada võimaluse riiki jääda, kui nad on edukalt tööle võetud ning suudavad näidata, et on Saksa ühiskonnaga integreerunud.

Lisaks saavad tööotsijad väljastpoolt Euroopa Liitu, näiteks kokad, metallurgiatöölised või IT-tehnikud tulla kuueks kuuks Saksamaale, et üritada tööd leida, kui nad räägivad saksa keelt.

Ligikaudu 500 miljoni elanikuga riigi tööjõust ei piisa, et Saksa majandust käimas hoida, märkis koalitsioon. "Selle tõttu vajame töölisi kolmandatest riikidest," selgitas siseminister Horst Seehofer pressikonverentsil strateegiat, mis tuleb heaks kiita ka parlamendis, et see seaduseks saaks.

Samas rõhutasid ministrid hoolikalt, et jätkuvalt jääb eraldatuks asüüli- ja tööränne. Saksamaa ühiskond on sügavalt lõhestunud seoses asjaoluga, et alates 2015. aastast on riiki jõudnud enam kui miljon asüülitaotlejat.
TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes