08.02.2018 Neljapäev

Saksa keskpankur: tugev euro ei ohusta euroala kasvu

Euro tugevnemine teiste vääringute suhtes ei ole ohuks euroala majanduskasvule, ütles Saksa keskpanga juht Jens Weidmann neljapäeval.

"Tundub ebatõenäoline, et euro tugevnemine võiks kasvu ohustada," sõnas Bundesbanki juht. "See on, vähemalt osati, pigem vastus helgetele euroala kasvuprognoosidele."

Weidmanni suhtumine tugevasse eurosse on mõneti rahulikum kui Euroopa Keskpanga (ECB) – mille nõukogusse ta ka kuulub – suhtumine sellesse, .

Möödunud kuul pärast nõukogu istungit märkis ECB president Mario Draghi, et euroala kasvu negatiivsed riskid on peamiselt seotud üleilmsete teguritega, sealhulgas arengutega valuutaturgudel.

Alates detsembri keskpaigast on euro dollari suhtes ligi 4 protsenti ja jeeni suhtes 1 protsendi kallinenud. Viimase aastaga on euro hind dollari suhtes tõusnud 15 protsenti ja jeeni suhtes 10 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!