15.03.2023 Kolmapäev

Riiklik ettevõtetele suunatud käendus viiekordistub

Alates 15. aprillist hakkavad kehtima uued Kredexi laenukäenduse tingimused ettevõtetele, mille kohaselt laenukäenduse ülempiir viiekordistub 25 miljoni euroni.

Suuremat käendust saavad projektid, mis on suunatud energia- ja ressursikasutuse tõhustamisele, digitaliseerimisele ning mis on jätkusuutlikud.
Suuremat käendust saavad projektid, mis on suunatud energia- ja ressursikasutuse tõhustamisele, digitaliseerimisele ning mis on jätkusuutlikud. Foto: Kredex

"Ettevõtjate kasvuprojektid võivad jääda tihti pangapoolse finantseeringuta, kuna tagatised on ebapiisavad või on nende väärtust keeruline hinnata. Seni oli Kredexil võimalik ettevõtjatele anda käendusi maksimaalselt 5 miljoni euro ulatuses. Laenukäenduse piirmäärade tõstmisega saame edaspidi toetada pangalaenude kättesaadavust suurusjärgu võrra ambitsioonikamatele projektele," selgitas Ettevõtluse Arendamise Sihatasutuse (EAS) ja Kredexi ühendasutuse käenduste ja laenude osakonna juht Kaarel Aus.

2023. aastal piloteerime suurtehingute käendamisega, jälgime reaalseid taotlusi ja ettevõtjate vajadusi ning kui selgub, et meie teenusetingimused jäävad mõne olulise projekti jaoks liiga piiravaks, siis vaatame need üle,

lisas Aus.

Samuti jätkub tema sõnul töö ka erinevate edasikindlustajate ja Euroopa Komisjoniga, et tulevikus laenukäenduse piirmäärasid veelgi suurendada.

Suuremat käendust saavad projektid, mis on suunatud energia- ja ressursikasutuse tõhustamisele, digitaliseerimisele ning mis on jätkusuutlikud.

Chemi-Pharmi juht Ruth Oltjer ütles, et otsus tõsta riikliku laenukäenduse ülempiir 25 miljoni euroni annab ettevõtetele tiivad. "See võimaldab kaasata suures mahus välisinvesteeringuid, luua uusi töökohti, suurendab ettevõtete ekspordi võimekust, kasvatab Eesti majandust tervikuna ja aitab viia ellu seni püüdmatuid unistusi," ütles Oltjer.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255