06.09.2010 Esmaspäev

Riik toetab rahvusvahelisi üritusi Eestis täiendava 15 miljoniga

Toetuse andmise eesmärk on Eestit külastavate väliskülastajate ööbimiste arvu suurendamine, motiveerides korraldama Eestis rahvusvahelisi konverentse ning kultuuri- ja spordiüritusi, teatas majandusministeerium.

Võrreldes eelmise vooruga täpsustas ministeerium minimaalse väliskülastajate ööbimiste koguarvu nõudeid. Toetatava konverentsi puhul suureneb nõutav minimaalne väliskülastajate ööbimiste koguarv Harjumaal 500 ööbimiseni ning väljapool Harjumaad säilib kehtiv minimaalne koguarv 300.

Toetatavate kultuuri- või spordiürituste puhul suureneb minimaalne nõutav väliskülastajate ööbimiste koguarv 1000 ööbimiseni.

Ühe projekti toetussumma konverentside puhul on 250.000 kuni 500.000 krooni ja kultuuri- või spordiürituse puhul 300.000 kuni miljon krooni. Toetus võib katta kuni 70 protsenti abikõlblikest kuludest.

Määruse järgi saavad rahvusvaheliste konverentside ja kultuuri- ja spordiürituste kavandamiseks ja läbiviimiseks toetust taotleda riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eelmisse taotlusvooru esitati 96 taotlust kogusummas 65 miljonit krooni. Muuhulgas toetas riik Euroopa Filmiakadeemia auhinnagala, Võru folkloorifestivali, Tallinna Filharmoonia Brigitta festivali, laskesuusatamise- ja purjetamise EM-i ja paljude konverentside korraldamist.

Toetusi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!