Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

18.05.2016 Kolmapäev

Rõivas: tuhandeid uusi üürikortereid riik rajama ei hakka

"Mingite tuhandete korterite ehitamist riigi raha eest tõenäoliselt ei tule," ütles peaminister Taavi Rõivas
"Mingite tuhandete korterite ehitamist riigi raha eest tõenäoliselt ei tule," ütles peaminister Taavi Rõivas PM

Peaminister Taavi Rõivase sõnul arutab valitsus riigi üürimajade programmi tuleval sügisel, kuid tõenäoliselt tuhandete uute üürikorterite rajamist riigi raha eest ei tule.

"Igasugune riigipoolne sekkumine on põhjendatud üksnes siis, kui tuvastatakse turutõrge," ütles Rõivas riigikogu infotunnis.

Ettevõtlusministri programm peab Rõivase sõnul selle turutõrke siis välja selgitama, ning selle eksisteerides pakkuma välja võimalikud lahendused, olgu selleks siis uued majad või vanade majade renoveerimine.

"Valitsus arutab seda programmi järgmisel sügisel," märkis Rõivas. "Mingite tuhandete korterite ehitamist riigi raha eest tõenäoliselt ei tule," ütles Rõivas, lisades, et valitsus jälgib samas väga tähelepanelikult, et kuhu see analüüs jõuab ja kas tuvastatakse kuskil mõned turutõrked.

Kuigi riik on eraldanud tuleva aastaks 2,5 miljonit eurot üüripindade rajamiseks, pole valitsus Rõivase sõnul teinud mingit otsust 6000 üüripinna rajamiseks. "Raha kasutuselevõtmise eelduseks on, et me jõuame sügiseks detailides kokuleppele, et see tõepoolest lahendab turutõrked."

Rõivas möönis, et kuskil piirkondades võib turutõrkeid ka ette tulla, aga kuna Eestis on mitmel pool terve hulk renoveerimata kortereid, tuleb enne uute rajamist analüüsida, kas olemasolev elamufond on ebapiisav, vahendas BNS.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes