03.09.2010 Reede

Partsi kinnitusel ei maksa Eesti tarbija meretuuleparke kinni

"On täiesti selge, et Eesti tarbija meretuuleparke kinni ei maksa," rääkis Parts, kui teemat arutasid ministrid valitsuskabineti nõupidamisel.

"Enne kui me esitatud taotlustega - see ei puuduta ainult Eesti Energiat - saame edasi minna, on meil vaja selget ärimudelit ja vaja on selgeks saada ka tehniline pool. Aga raha tuleks 2012. aasta taastuvenergia direktiivi alusel, millega on võimalik liikmesriikides toodetud rohelist energiat üle kanda teistele liikmesriikidele," selgitas Parts.

Ministri sõnul saab direktiiviga võimalikuks skeem, mille järgi on liikmesriigil taastuvenergia eesmärkide täitmiseks võimalik osta taastuvenergiat teistest riikidest juhul, kui liikmesriik leiab, et tal on majanduslikult mõistlik osta ja mitte ise toota. "Kui riik ostab seda "rohelist" kusagil teistes riikides toodetud taastuvenergiast, siis ta peab pakkuma välja sellise rahalise mehhanismi, et see invsteering oleks reaalne," lisas Parts.

Ministri sõnul oleks Eesti avalik huvi muuhulgas selles, et tegemist oleks eksporditööstusega.

Varasema info kohaselt kavandavad avamere tuuleparkide rajamist Eestisse Eesti Energia, Neugrund, Nelja Energia ja Raunistal.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!