26.09.2022 Esmaspäev

Omavalitsused saavad kraesse suured hooldekodukulud

Järgmisel aastal investeerib riik hoolekandesse ja kodus elamist toetavatesse teenustesse 40 miljonit eurot ja edaspidi vähemalt 57 miljonit eurot aastas - tervise- ja tööminister Peep Petersoni avatud plaani järgi peavad kohalikud omavalitsused hakkama hooldekodukohtade eest maksma senisest mitu korda rohkem, kirjutab Postimees. 

Kui riik oma osalust ei tõsta, siis peavad KOV-id eesmärgi saavutamiseks 2024. aastal rahakotti kergendama juba 49 miljoni euro võrra.
Kui riik oma osalust ei tõsta, siis peavad KOV-id eesmärgi saavutamiseks 2024. aastal rahakotti kergendama juba 49 miljoni euro võrra. Foto: pixabay

Peterson selgitas, et esimese aasta 40 miljonist eurost 28 miljonit läheb hooldekodukoha maksumusse, ülejäänu investeeritakse koduhoolduse arendamisse, et hoida pisut tagasi hooldekodukohtade nappust.

Minister lisas, et praegune valem vastab olukorrale, kus hooldekodukoht maksab keskmiselt 1300 eurot. «Omavalitsus panustab kuus 200 eurot, riik 500 eurot, ja pension umbes 600 euro...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!