11.08.2023 Reede

Olerex Terminal kaotas mullu nii käivet kui kasumit

Eesti ühe suurima maksumaksja Olerex Terminali müügitulu vähenes möödunud aastal 4,3 protsenti 4,2 miljonile eurole, ettevõtte puhaskasum kahanes samal ajal 36,9 protsenti 917 200 eurole.  
Olerex Terminal kaotas mullu nii käivet kui kasumit
Olerex Terminal kaotas mullu nii käivet kui kasumit Foto: RUP

Eesti turuosa moodustas ettevõtte müügikäibest 93 protsenti, kasvades aasataga 1 protsendipunkti. Transiitteenuste osa kahanes samal ajal aastavõrdluses 1 protsendipunkti võrra 7 protsendile, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest.

Terminali mahust oli eelmisel aastal välja renditud keskmiselt 93 protsenti, 2021. aastal aga 98 protsenti. Ettevõte on sealjuures keskendunud peamiselt imporditavate mootorikütuste käitlemisele ja hoiustamisele, ent turu- ja majanduskeskkonna muutumisel on olemas valmisolek transiitteenuste osutamiseks.

Olerex Terminali kulud kasvasid võrreldes tunamulluse aastaga 13 protsenti, eelkõige energia- ja kütusehindade tõusu tõttu. Ühtlasi on viimaste aastate inflatsioon avaldanud mõju ka muude kaupade ja teenuste hindadele ning kulude kasvule.

Ettevõtte 2022. aaasta investeeringute maht oli 340 000 eurot, mis hõlmas peamiselt ohutustehnilisi- ja IT arendusprojekte. 2021. aastal investeeris ettevõte aga 2,4 miljoni väärtuses. 

Hoolimata keerulisest majanduskeskkonnast ja tihedast konkurentsist on ettevõte juhtkonna sõnul kindlustanud 90 protsenti järgnevate aastate müügitulust pikaajaliste teenuselepingutega. Tänavuseks käibeks on planeeritud vähemalt 3,8 miljonit eurot. "Olerex Terminalil ei ole kliente Ukraina, Vene ega Valgevene ettevõtete seas, samuti puuduvad seosed sanktsioneeritud juriidiliste või füüsiliste isikutega," märkis juhtkond aruandes. 

Tulevaste aastate eesmärgiks on ettevõttel terminali maksimaalse täituvuse hoidmine ning turvalise ja kvaliteetse teenuse osutamine terminali klientidele. Investeeringud on sealjuures suunatud terminali infrastruktuuri uuendamisse ja täiustamisse, et tagada terminali mitmekülgne teenindusvõimekus ning jätkuv vastavus keskkonnakaitse- ja ohutusstandarditele.

Mullu töötas ettevõttes 30 inimest ehk sama palju kui aasta varem. Töötajate palgakulu kasvas aastaga 5,2 protsenti 998 800 euroni. 

AS Olerex Terminal põhitegevuseks on heledate naftasaaduste ja vedelkemikaalide ladustamisteenuste osutamine Muuga sadamas asuvas terminalis. Terminal kogumahuga 78 550 kuupmeetrit võimaldab kütuste ja kemikaalide laadimist tsisternveokitesse ja konteineritesse nii kohalikuks kui regionaalseks turustamiseks.

Ettevõtte omanik on Olerex grupi emafirma AS Aqua Marina.

Tänavu esimeses ja teises kvartalis oli Olerex Terminal Eesti suurim äriühingust maksumaksja. Esimeses kvartalis maksis ettevõte 55,7 miljonit eurot ning teises kvartalis 59,6 miljonit eurot riiklike makse. Aktsiisilao pidajana vastutab Olerex Terminal kütuseaktsiisi tasumise eest kauba omanikuga solidaarselt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255