28.09.2010 Teisipäev

Õiguskantsleri aastaettekanne: majanduskriisi ajal on valitsetud katse-eksituse meetodil

Teder ütles Postimehele antud intervjuus, et riigieelarvet on tema ametiaja jooksul muudkui kärbitud. "Kärped on tehtud väga pragmaatiliselt ja võib väikese liialdusega öelda, et riigi valitsemine on käinud katse-eksituse meetodil," lausus ta.

Õiguskantsler märkis samas, et teatud määral on see paratamatu, kuna pingeajal ei saa kõike ette planeerida. "Käitutud on põhimõttel, "kas veab välja või ei vea". Üldjoontes on ju välja vedanud, aga päris karmi hinnaga."

Teder lisas, et on positiivne, et eelarve on tasakaalus, kuid efektiivsuse ja pragmaatika eesmärgil sõidetakse tema sõnul sageli üle inimlikest väärtustest, põhiõigustest. "Lohutatakse end ja rahvast sellega, et on raske aeg, tuleb kokku hoida. Aga kusagil tuleb piir ette ja sellest üle minna ei saa."

Õiguskantsler tõi näite, et politsei osas on kärbetega mindud liiale. Tema sõnul vajavad lisaks sise- ja välisjulgeolekule Eestis eelisjärjekorras rahastamist haridus, tervisekaitse, õigusemõistmine ja rahvuskultuur.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!