28.10.2009 Kolmapäev

Nordea sai üheksa kuuga Eestis 86 miljonit krooni kasumit

Kolmanda kvartali lõpetas pank 6,6 miljoni kroonise kasumiga, liising jäi kahjumisse, teatas pank.

Nordea Liisingu portfell langes tänavu septembri lõpuks eelmise aasta sama ajaga võrreldes kolm protsenti 6,6 miljardi kroonini. Liisingu kolmanda kvartali kahjumiks kujunes 30 miljonit krooni, mis on seotud majanduskeskkonnast tulenenud ja liisingturule omase vajadusega teha provisjone.

"Liising tootena on majanduskeskkonnast rohkem mõjutatav ja provisjoniseerimisvajadus oli ootuspärane. Samas on majanduskeskkonda arvesse võttes Nordea laenuportfell jätkuvalt kvaliteetne, tagades panga kasumi," ütles Nordea Pank Eesti juht Vahur Kraft.

Nordea Liisingu uusmüük jätkab panga teatel samas kasvamist.

Nordea laenuportfelli laenukahjumid moodustasid septembri lõpus ligi 0,7 protsenti laenuportfellist. Laenuportfell oli septembrikuu lõpus 34,4 miljardit krooni, mis on 15 protsenti enam kui eelmisel aastal samal perioodil.

Ettevõtete laenuportfell moodustas septembri lõpus ligi 20 miljardit krooni ja eraisikutel üle 13 miljardi krooni, kasv aastases võrdluses oli vastavalt 10 ja kaheksa protsenti.

Sarnaselt panga laenuportfellile kasvab jätkuvalt ka hoiuste maht nii ettevõtetel kui eraisikutel. Nordea Eesti klientide hoiused moodustasid septembri lõpuks üle 10 miljardi krooni. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes suurenes hoiuste maht seitse protsenti.

Septembri lõpu seisuga oli Nordea Pangal 120.508 klienti, 22 kontorit ja 498 töötajat. Aasta kolmanda kvartali lõpuks oli pank väljastanud 82.515 pangakaarti, internetipanga kasutajaid oli 75.919.

Nordea Eesti filiaali varade maht oli tänavu septembri lõpus kolm protsenti suurem kui eelmisel aastal samal perioodil ja ulatus ligi 44,9 miljardi kroonini.

 

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes