01.10.2010 Reede

Ministeerium täpsustab eripensioni kulude planeerimist

Eelnõu näeb ette, et järgmise aasta algusest makstakse eripensione riigieelarvest vastava ministeeriumi või põhiseadusliku institutsiooni eelarve kaudu. Muudatus hõlmab kaitseväeteenistuse, kohtute, prokuratuuri-, riigikontrolli ja õiguskantsleri seaduse alusel makstavaid eripensione, mida finantseeritakse kas täielikult või osaliselt riigieelarvest.

Seni on eelnõu seletuskirja kohaselt toimunud nende eelarvestamine erinevalt. Kaitseväelaste ja prokuröride pensioniks ette nähtud raha on planeeritud vastavalt kaitse- ja justiitsministeeriumi eelarves ning kantud hiljem pensionide väljamaksmiseks sotsiaalkindlustusametile. Kohtunike, riigikontrolöri, riigikontrolli ametnike ja õiguskantsleri pensioniks ette nähtud raha on planeeritud aga sotsiaalministeeriumi eelarves.

Seadusemuudatusega ühtlustatakse kõigi sotsiaalkindlustusameti makstavate eripensionide finantseerimise sätestust, misjärel hakkavad ministeeriumid ja põhiseaduslikud institutsioonid planeerima eripensioni kulu oma eelarves ning kandma selle üle sotsiaalkindlustusametile. Seletuskirja järgi muudab eelnõu eripensionide kulu planeerimise täpsemaks, kuna iga ministeerium või asutus teab paremini oma töötajate vanuselise koosseisu ja palgataseme muutusi.

Eelnõu autorite sõnul tuleb muudatuse jõustudes teha täiendusi ka sotsiaalkindlustusameti infosüsteemis, milleks kulub hinnanguliselt 75.000 krooni.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255