01.04.2020 Kolmapäev

LOOD ELUST: väikeettevõtja töötasu hüvitisele ei looda

Eile avaldasime töötukassa vastused rup.ee täpsustavatele küsimustele töötasu hüvitise taotlemise ja ettevõtete kohta, kellel on võimalik hüvitist saada. Lugeja saatis vastukajana oma loo.

Väikeettevõtja peab lootma jumalale või heale õnnele
Väikeettevõtja peab lootma jumalale või heale õnnele Foto: pixabay

Väikeettevõtja hüvitisele ei looda

Meil ei ole seda hüvitist võimalik saada. Tegeleme ehitusega. Mul on kolmeks kuuks tööd garanteeritud, edasi on tume maa.

1. Vähendan 30% palka (aga kuidas, kui tööd on?).

2. Vähendan sissetulekut või töötajaid (aga kuidas, kui tööd on?).

Kuna mul on tööl viis meest 20-st üle seitsme aasta tööl olnud, pean ma kuu aja pärast igaks juhuks neile koondamisteate kätte andma.

Ja kui koondakski töötajatest 30%, saaksin palgatoetust kasutada. AGA kui peaks juhtuma, et läheb halvasti ja olen sunnitud tegevuse lõpetama, viimasedki koondama, siis pean saadud palgatoetuse tagasi maksma.

MILLEST????

Kui tekib küsimus, et tööd ju on, kuidas ei ela seda aega üle, siis vastus on, et väikeettevõtja kukkur on väike. Kui ma peaksin inimesed koondama, siis läheb see maksma orienteeruvalt 70 000 eurot. Ja reserv peaks jääma laenude/liisingute maksmiseks.
Seega jääb üle loota jumalale või heale õnnele. Riigi abipaketid on kahjuks ainult suurärimeestele.
Eilseid töötukassa vastuseid rup.ee küsimustele saate lugeda SIIT.

Hea lugeja, rup.ee palub, et te annaksite meile teada oma kogemustest töötasu hüvitise taotlemisel: milline on olnud teie sellesisuline suhtlus Töötukassaga, kas teie ettevõttel on lootust hüvitist saada või mitte, milliseid vastuseid olete oma küsimustele saanud. Oma lood saatke aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!