29.10.2018 Esmaspäev

Londoni meer: leppeta Brexit tuleb EL-ile kahjuks

Halb Brexiti lepe toob kaasa töökohtade voolamise Suurbritanniast USA-sse ja Aasiasse, mitte Euroopasse, ütles Londoni linnapea Sadiq Khan 26. oktoobril Euroopa Liidu pealäbirääkijale Michel Barnier'le.

"Ma rõhutasin, et halb Brexiti lepe või veel hullem – mittemingisugune lepe on halb Londoni jaoks, on halb meie riigi jaoks, kuid on ka halb EL-i jaoks," ütles Khan pärast kohtumist Brüsselis.

"Ta (Barnier) mõistab seda," lisas Khan.

Ühendkuningriigi pealinna meer tahtis enda sõnul esitada Barnier'le vaateid, mida EL-i ametnik ei kuule Briti peaministri Theresa May meeskonna käest.

"Töökohad ei voola nendesse (Euroopa) linnadesse. Need voolavad New Yorki, Singapuri ja Hongkongi," ütles Khan enda sõnul kohtumisel.  

Londoni eksperdid kartsid pärast 2016. aasta Brexiti referendumit finantsteenuste sektoris sadade tuhandete töökohtade kadumise pärast, praegu arvatakse, et see arv ulatub mõne tuhandeni.

City of London'i linnaplaneerimise komisjoni esimees Christopher Hayward ütles sel kuul, et Brexiti järel ei lähtu oht Londonile mitte Euroopa keskustest, vaid New Yorgist ja Singapurist.

Londoni linnapea kantselei teatel on ligi 70 protsenti pealinna elanikest mures oskustööliste lahkumise pärast linnast Brexiti järel. Umbes pooled londonlased muretsevad hinnanguliselt miljoni EL-i kodaniku lahkumise pärast.

Briti rahval peaks olema õigus otsustada Brexiti läbirääkimiste lõpptulemuse üle, sealjuures peaks olema laual võimalus jääda EL-i, ütles Khan Barnier'le.

Briti peaminister on välistanud teise referendumi korraldamise. Enamik londonlasi hääletas esimesel referendumil EL-i jäämise poolt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes