22.10.2010 Reede

Ligi: hinnatõus ja eurole üleminek on üksteisest sõltumatud

Ligi rääkis, et praegune hindade tõus tuleneb peamiselt välismõjudest ning paraku ei pääse ka meie sellest - kütuste ja toiduainete hindade tõusud on globaalsed. „Inflatsioon on kiirenenud ka mujal Euroopas. Samas on eurotsooni riikides, kuhu ka meie järgmise aasta algusest kuulume, hinnatõus väiksem kui ülejäänud Euroopas,“ märkis minister.

Ligi ütles, et elanike ostujõu poolest puudub ruum kohalikest ettevõtjatest sõltuvale hinnatõusule. „Sissetulekute tase hinnakasvu ei võimalda ning ka edaspidi võime näha, et ettevõtete valearvestuste korral tuleb hindu taas alandada.“

Minister rääkis, et eurole üleminek iseenesest ei saa olla ettekääne hinnatõusuks ning põhjendamatu hinnatõusuga jääb ettevõtja oma klientidest ilma. „Riigi poolt on ellu kutsutud Ausa hinnastamise kampaania selliste hinnamoonutuste ärahoidmiseks ning oluline on ka tarbija roll, kes ebaausa kaupmehe juurde oma raha ei vii,“ ütles Ligi.


Pressikonverentsi esitlused leiate siit .

Rahandusministeerium


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!