12.11.2014 Kolmapäev

Korterituru jahtumine pidurdab majade turgu

Kinnisvaraportaali kv.ee andmetel pakuti oktoobris Tallinnas müügiks 1211 maja, aastataguse ajaga võrreldes on majade pakkumine vähenenud 8% ja sama ajaga on majade keskmine pakkumishind suurenenud 7%.

Korterituru jahtumine pidurdab majade turgu
Korterituru jahtumine pidurdab majade turgu Foto: PM

Majade ostu-müügiturg on olnud hoogu koguv. Tehingute arv on kasvanud ja kerkinud on ka tehingute hinnad. Samas pole tõusutempod siin olnud kaugeltki lähedased sellele, mis on toimunud korteriturul, selgub avaldatud andmetest.

Korteriturg on asunud jahtuma ehk tehingute arv väheneb ja hinnatõus on peatunud. Sellised arengusuundumused vähendavad inimeste võimalust müüa korter ja kolida majja. Nii võime majade turu kiire kasvu lootustele kriipsu peale tõmmata.

Majade ehitushind on aga valdavalt kõrgem kui majade turuväärtus. See tähendab, et teiseselt turult on maja võimalik leida odavama hinnaga, kui maja ise nullist alates valmis ehitada. Selline hinnaanomaalia ütleb aga, et majade turu laienemise potentsiaal on endiselt täiesti olemas.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!