15.09.2010 Kolmapäev

Klaas: Eesti konkurentsivõimele aitab kaasa vähene riigivõlg

Ülisuurte riigivõlgade olemasolu muudab maksude alandamise Euroopas keeruliseks ja paljud eksperdid ennustavad, et tulevikus ootab Euroopat ees maksude tõstmine, seisab Eesti Arengufondi raportis riigikogule. Neljapäeval riigikogu täiskogule ettekantavat raportit arutas teisipäeval majanduskomisjon.

Klaas märkis, et Maailma Majandusfoorumi äsjasel konkurentsivõime edetabelil põhinev tõdemus, et Eesti on Euroopa Liidu uutest liikmesriikidest majanduse konkurentsivõime poolest kõige edukam, teeb head meelt. "See viitab, et panustades usaldusväärsele ja korras riigirahandusele ning ettevõtjasõbralikule majanduspoliitikale oleme õigel teel," ütles Klaas.

Eesti madalat maksukoormat hoida ja uusi investeeringuid riiki meelitada aitavad Klaasi sõnul hoida juba tehtud riigieelarve kärped ning Euroopa madalaim võlakoorem.

Arengufondi raport keskendub ka Eesti haridussüsteemi uuendamisele ning IKT-võimaluste ära kasutamisele koolides. Majanduskomisjoni esimehe sõnul tähendab soodne ettevõtluskeskkond ka kvaliteetset haridust ning haritud tööjõudu. "Seepärast on Eesti valitud haridusse panustamise ja koolireformiga jätkamise tee ainuvõimalik, kui tahame ettevõtluskeskkonnana ligitõmbav olla," tõdes ta.

Eesti tõusis Maailma Majandusfoorumi (WEF) koostatavas konkurentsivõime edetabelis 35. kohalt 33. kohale. Edetabeli järgi on maailma kõige konkurentsivõimelisem riik jätkuvalt Šveits, millele järgnevad Rootsi, Singapur ja Ameerika Ühendriigid.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!