07.07.2017 Reede

Kinnisvarabüroo: kohalik kinnisvaraturg pole ülekuumenenud

Pindi Kinnisvara hinnangul on eluasemete hinnad teinud küll uusi ajaloolisi rekordeid, kuid aastatega on oluliselt tõusnud ka inimeste ostujõud ning seetõttu on kinnisvara kunagise buumiga võrreldes oluliselt kättesaadavam.

Kümme aastat tagasi aset leidnud kinnisvarabuumi ajal sai keskmine tallinlane osta endale koos laenuga maksimaalselt vaid alla 30 ruutmeetri suuruse elamispinna, praegu on aga ostuvõime üle kahe korra kõrgem - 63 ruutmeetrit. Tartus on vastav võrdlus 34 ruutmeetri tänase 77 ruutmeetri vastu, sõnas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman pressiteates.

"Siia arvutusse on kätketud nii keskmine sissetulek, eluasemete hinnatase kui ka eluasemelaenude kehtivad tingimused," sõnas Sooman. "Mõnevõrra pehmendab suurt vahet, kui lisame arvutuskäiku ka inflatsiooni, kuid see mõju ei ole ülearu suur," ütles ta.

Tema sõnul pole ülemaailmsete majanduskriiside ja nendest tulenevate turbulentside eest kaitstud keegi, kuid kohalik eluasemeturg iseenesest ülekuumenenud ei ole. "Pigem on meil suuremaks probleemiks, et kaalukauss ja turuaktiivsus on kaldunud tugevalt Tallinna kasuks ning ülejäänud Eesti linnade eluasemeturud on jätkuvalt väga jahedad," sõnas Sooman.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!