05.05.2022 Neljapäev

Kessler: EL-i krüptovara regulatsioon tuleb kiiremini vastu võtta

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Kilvar Kessleri sõnul tuleb Euroopa Liidu (EL) krüptovara regulatsioon MICA kiiremini vastu võtta.

Kilvar Kessler, finantsinspektsiooni juhatuse esimees
Kilvar Kessler, finantsinspektsiooni juhatuse esimees Foto: fi.ee

Kessler rääkis rahvusvahelisel tehnoloogiakonverentsil RAID2022, et Euroopa Liidu ühtne krüptovara reguleerimine aitab kaasa innovatsiooni arengule ning ühisturu avamisega viib finantsturul konkurentsi kasvule.

Ühtne krüptovarade reguleerimine avab finantsinspektsiooni juhi sõnul ühisturu potentsiaali, võimaldab Euroopa Liidu riikides riske valdkonnas ühetaoliselt juhtida, hoogustab innovatsiooni ja võimaldab ettevõtjail kindlalt tegutseda kogu Euroopa turul.

Krüptovara puhul tuleb praegu olla väga tähelepanelik, et vältida selle kasutamist rahvusvahelistest finantssanktsioonidest kõrvalehoidmiseks,

rõhutas Kessler.

Euroopa Liidu tasandil on hetkel väljatöötamisel eraldi õigusakt krüptovarade emiteerimise ja nendega seotud teenuste reguleerimiseks, mis loob alused liikmesriikide ühetaolise käsitluse juurutamiseks.

Lisaks Eesti Finantsinspektsiooni juhatuse esimehele Kilvar Kesslerile võtsid rahvusvahelise tehnoloogiakonverentsi RAID2022 paneelidest osa veel ka Euroopa Komisjoni justiitsvolinik Didier Reynders, Euroopa Parlamendi asepresident Dita Charanzová, Deutsche Bundesbanki juhatuse liige Prof. Joachim Wuermeling, Banque de France'i asepresident Denis Beau ja paljud teised.

RAID koondab juhtivad teadlased ja praktikud akadeemilistest ringkondadest, valitsusest ja tööstusest, et arutleda uuemate suundumuste ja reguleerimiste üle infoturbe ja tehnoloogia maailmas. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference