17.09.2010 Reede

Kõige rohkem investeerimisprojekte on tulnud Soome ja Rootsi investoritelt

EAS-i juhatuse liige Maria Alajõe sõnul on  investeerimisprojekti pikkus tavaliselt paar aastat esmasest huvist otsuse ja selle realiseerumiseni.

Töös olevate projektide osas domineerib jätkuvalt masina- ja metallitööstus, huvitavaid projekte on ka elektroonika, IT ja energeetika valdkonnas, huvi tuntakse samuti kergetööstuse ja toiduainetööstuse valdkonnas, selgitas Alajõe.

Riikidest on jätkuvalt kõige aktiivsemad Soome ja Rootsi, kuid mitmeid projekte on tulemas ka Saksamaalt, Suurbritanniast ja Prantsusmaalt. Mõnedki töös olevad projektid on ka Eestis juba tegutsevate ettevõtete laiendused, märkis Alajõe.

Euro tuleku mõjude kohta välisinvestorite aktiivsusele ütles Alajõe, et mõju on kindlasti olemas, kuid seda tuleb vaadelda Eesti OECD-ga liitumise ning üldise majanduspoliitilise stabiilsuse kontekstis. "Nimetatud tegurid aitavad Eestil jõuda nende riikide hulka, kuhu investeeringu tegemist kaalutakse, millest ka tänane suurem huvi Eesti vastu. Kuid eks sama oluline ole ka naaberriikide ja Eestis majanduse üldine kasvuootus ning finantsturgude elavnemine".

Konkreetsete investeerimisprojektide puhul on otsuse langetamise juures Alajõe selgitusel olulised mitmed tegurid, näiteks tööjõu kättesaadavus ehk töötajate oskused ja palgatase, tootmis- ja teeninduspindade kättesaadavus, investeeringuid soodustav maksukeskkond ja üldine majanduskeskkond.
BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!