04.09.2018 Teisipäev

Juulis oli Eesti tööstustoodangu tootjahindade kasv EL-i kiireim

Tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid juulis kuuga Euroopa Liidus enim Eestis, suurenedes 2,3 protsenti.

Tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid juulis juuniga võrreldes euroalal 0,4 protsenti ja Euroopa Liidus 0,3 protsenti. Suurim hindade kallinemine oli Eestis 2,3 protsendiga, järgnesid Küpros 1,9 protsendiga ning Taani ja Läti 1,3 protsendiga. Tootjahinnad odavnesid Luksemburgis ja Rumeenias 0,4 protsendi võrra.

Nii euroalal kui EL-is oli hinnatõus suurim energiasektoris, kus tootjahindade kasv oli 1,1 protsenti, muude sisendkaupade hinnad suurenesid 0,1 protsendi võrra.

Aastavõrdluses kasvasid euroalal tööstustoodangu tootjahinnad juulis 4 protsenti, seejuures energiahinnad tõusid 10,7 protsenti, vahetoodete hinnad 3,2 protsenti ning muude sisendtoodete hinnad ligi 1 protsendi. Tootjahinnad ilma energiata kallinesid 1,7 protsenti.

Ka aastavõrdluses oli Eesti tootjahindade kasv 8,9 protsendiga EL-i üks suurimaid, kuid jäädes alla Belgia tootjahindade kasvule, kus see ulatus 9,8 protsendini ning Taanile, kus hinnakasv oli 9,5 protsenti. Tootjahinnad vähenesid aastaga vaid Iirimaal, kus hinnalangus oli 2,8 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!